Genel Sorular

Çünkü yılda 200 milyon ton plastik üretiliyor ve bunların %80'i doğaya atık olarak atılıyor. Bu atıkların ise %50'sini ambalaj atıkları oluşturuyor. Çevreyi korumak ve plastiğin doğaya zarar vermesini engellemek için okso biyo bozunur madde kullanımı gerekir.

Evet, doğru! BİOBOZ ağır metal içermez. Ağır metal içermeyen ve doğayı koruyan BİOBOZ ürünümüzün gerekli testleri bağımsız kuruluşlar tarafından yapılmıştır.

BİOBOZ' un doğada zararlı atık bırakmadığı ASTM 6954 protokülü ile doğrulanmıştır. Çevre sorumluluğunun gerekliliklerini karşılamaktadır.

Plastik maddenin üretimi esnasında hammaddeye %1 oranında BİOBOZ katılır. Üretilen plastik madde kullanım ömrünü tamamladıktan sonra BİOBOZ maddenin doğada çözünerek yok olmasını sağlar.

Spesifik Sorular

Evet! BİOBOZ kullanılarak üretilen plastiklerin gıda ile temas etmesi uygundur. Bu konu hakkındaki gerekli testler yapılmış ve ürünümüz sertifikalandırılmıştır.

Bütün atık cinslerine kıyaslama yapıldığında en düşük karbon izine sahiptir.

Evet! Geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde hologram sistemi ile kullanıldığı beyan edilen üründe kullanılıp kullanılmadığı ve kullanıldı ise yüzde kaç oranında kullanıldığı takip edilebilmektedir. Bu özellik yalnızca BİOBOZ'da bulunmaktadır.

Üretilen plastiğin raf ömrüne göre teknolojik olarak belirleme yapılabilmektedir. Talep edilen tamamen bozunma süresi 6 ay ile 36 ay arasında değişmektedir.

Evet! BİOBOZ kullanılan ürün; bozunma süreci başlamadan önce toplanılarak geri dönüşüme katılabilir. Bozunma süresi başlamış olsa bile toparlanabilen ürün geri dönüşüme kazandırılabilecektir. Geri dönüşüm esnasında göreceği yüksek ısı ile BİOBOZ işlevsiz hale gelecektir.

TOP